In mijn vorige blogpost vertelde ik al over mijn liefde voor lijstjes. In een bucket list staan de dingen centraal die je nog allemaal eens wilt doen. Leuk, maar wat als je even vastzit zoals ik me op dit moment voel? Geeft zo'n lijst dan niet alleen maar stress? Een reverse bucketlist draait dat om. Je schrijft op wat je al hebt gedaan.
Elke zondag ontvang ik een vrolijke nieuwsbrief van Happlify. In de laatste editie stond een uitnodiging voor een podcast over het samenstellen van een reversed bucketlist (een wensenlijstje maar dan achterstevoren zeg maar). Noteer alles wat je hebt gedaan en gedurfd, maar vooral ook waar je oprecht blij van wordt. Het resultaat is geen lijstje van gemiste kansen, maar bewijs van wie je al bent.
Kijk, dat is leuk, toch?Onze hersenen zijn van nature gericht op wat er nog niet is, zo staat in de nieuwsbrief te lezen. Wat er nog moet, wat er nog ontbreekt, wat er nog beter kan.... Daarbij normaliseren we successen razendsnel. Je haalt je rijbewijs en een week later is het gewoon. Je rondt een opleiding af en de volgende dag begint het volgende hoofdstuk al. Je overleeft een zware periode en zodra het beter gaat, vergeet je hoe zwaar het was.
Alles wat je hebt gedaan schuift ongemerkt op naar de achtergrond. De to-do lijst blijft maar groeien. Een reverse bucketlist haalt naar voren wat je hebt weggeschoven.

Carolien

Tja, daar heb ik geen werkblad voor nodig. Ik maak veel foto's en als ik het leuk of bijzonder vond, of juist niet, maak ik er een tekst bij voor mijn blog. En een bucketlist heb ik dan juist weer wel. Overvol, maar dat geeft niet.
BeantwoordenVerwijderenWat leuk, ik heb de vragenlijst gedownload en ga hem zeker invullen.
BeantwoordenVerwijderenAlleen de herinneringen al...
Leuk, veel plezier!!
VerwijderenHoi Carolien Wat een mooie momenten benoem je. Je bent getrouwd op Kreta? Dat lijkt me heel mooi. Er popt bij mij, niet zo snel iets op. Ik ga de vragen zeker invullen. Groetjes Brigit
BeantwoordenVerwijderenJa met de vragenlijst zal er heus wel iets gaan oppoppen! :)
VerwijderenBedankt voor de tip! Ik ga er mij ook aan wagen. Zeer goede oefening voor mij (die nog wel eens durft zwart kijken ;-). Groetjes, Kaatje
BeantwoordenVerwijderenJa dan heb je er vast iets aan! x
VerwijderenWat weer een positieve actie breng jij onder onze aandacht. Ik ben vóór zo’n lijstje! Even denken, wat heb ik gedaan; een bungeejump, 10 dagen solo het Pieterpad gelopen, op mijn 46ste twee weken in Noorwegen gewerkt tegen kost en inwoning, mijn vrachtwagenrijbewijs behaald, vier jaar lang mijn puberzoon met zijn huiswerk geholpen en zo door de middelbare school heen getrokken, een spannende operatie ondergaan, mijn bindingsangst overwonnen en nu al 20 jaar samen met de liefste, regie-assistent geweest van een toneelgezelschap, op mijn 55ste mijn baan opgezegd.
BeantwoordenVerwijderenOh jij bent stoer! Vooral die bungeejump en vrachtwagen rijden, wow!
VerwijderenBent u op zoek naar een schuldconsolidatielening, een lening zonder onderpand, een zakelijke lening, een hypotheek, een autolening, een studielening, een persoonlijke lening, durfkapitaal, enzovoort? Ik ben een particuliere kredietverstrekker en verstrek leningen aan bedrijven en particulieren met een lage en redelijke rente van 2%. E-mail: christywalton355@gmail.com
BeantwoordenVerwijderen