Vorige week was ik voor het eerst in Nijmegen. Wat een leuke stad! Of je nu graag winkelt, terrasjes pakt, musea bezoekt of van rust en wandelen houdt: je vindt het er allemaal. Inclusief een heus strandje! Dit zijn mijn favorieten:
De oude winkelstraten
De Lange en Stikke Hezelstraat zijn de oudste straatjes in het centrum en daar liggen zo'n leuke winkeltjes: van concept stores tot ambachtswinkels. Je vindt hier ook veel vintagezaken en oude uithangborden en gevels die de sfeer bepalen.
Leukste winkeltje
In dit oude gedeelte ligt de winkel 'Ieder zijn vak' waar kunstenaars en andere creatievelingen letterlijk een vak huren waar ze hun spullen verkopen. Je vindt daar hele aparte items, zoals kaarten van Esther Bennink, maar ook zelfgemaakte sieraden en veel meer.
Mijn hart maakte een sprongetje bij het zien van een Pakje Kunst-automaat. Die hadden we ooit ook in Limburg, maar zijn er helaas niet meer. Het is een oude sigarettenmachine waar je nu een pakje koopt met een verrassing van een lokale kunstenaar.
Boekenwalhalla|
Helemaal blij werd ik ook van de mega boekhandel Dekker van de Vegt. Een walhalla als je van boeken houdt. Je kunt er ook neerploffen voor een theetje of koffietje.
Het Kronenburgerpark
Frank Boeijen zong er al over in mijn tienerjaren: het Kronenburgerpark. Een leuk, niet al te groot park waar je even weg bent uit de stadsdrukte. Er is veel te zien als je het kronkelpad langs de vijver bewandelt. Zo kom je langs een grot met waterval, de oude stadsmuur, de Kronenburgertoren en een hertenkampje. In een kwartiertje ben je het park rondgelopen, maar ik vond het een hele leuke onderbreking.
Terrasjes pikken
Aan terrasjes geen gebrek in Nijmegen. In de grote winkelstraat liggen ze naast elkaar. Het is nog moeilijk kiezen waar je gaat zitten. Van hippe tentjes tot karakteristieke eethuizen.
We verbleven trouwens in het hippe hotel Pauw. Een klein hotel met 14 kamers, midden in de stad. Een pareltje om te zien, wel gehorig, maar verder goed verzorgd en ook een leuke plek om gewoon te lunchen of avondeten.
En natuurlijk heeft Nijmegen nog zoveel meer, waaronder een heus kattencafé en een museum in het donker, maar dat is ons allemaal niet meer gelukt in die twee dagen. Was jij al eens in Nijmegen?
Liefs,
Carolien











Ja! En ik vond het er ook erg leuk!
BeantwoordenVerwijderenOoit inderdaad was ik er, maar ik krijg nu zomaar zin om weer een dagje te gaan, 't is zo'n fijne stad!
BeantwoordenVerwijderenJa, doen! :)
VerwijderenHoi Carolien. Wat een goeie beschrijving, mooie reclame voor Nijmegen. En inderdaad een hele leuke stad. Groetjes Brigit
BeantwoordenVerwijderenInderdaad mooie reclame voor Nijmegen. Ik ben er ooit een keer geweest maar dat was met regen en 2 kleine kinderen. Ik weet er niets meer van. Wie weet iets voor een weekendje weg.
BeantwoordenVerwijderengroetjes Sandra
Het is na Rotterdam mijn favo stad. Ik rijd graag in de natuur rond en ook de geschiedenis van de stad spreekt me enorm aan.
BeantwoordenVerwijderenAls rasechte Ernemmer ken ik Nimwegen natuurlijk ook goed. Het is heel leuk om de stad eens vanuit het perspectief van een `toerist´ te zien. Vroegâh, liep de Waal langs Nijmegen op, nu erdoor aangezien de dorpen Lent en Oosterhout nu tot Nijmegen gebombardeerd zijn. Ik moest dus ook even nadenken toen je zei dat de Waal er doorheen loopt. Ieder zijn vak is ècht leuk, hè! De Hezelstraatjes zijn idd ook mijn favoriet! Oh, en vanuit deze Ernemmer: geen haat naar Nijmegen hoor!!!
BeantwoordenVerwijderenBent u op zoek naar een schuldconsolidatielening, een lening zonder onderpand, een zakelijke lening, een hypotheek, een autolening, een studielening, een persoonlijke lening, durfkapitaal, enzovoort? Ik ben een particuliere kredietverstrekker en verstrek leningen aan bedrijven en particulieren met een lage en redelijke rente van 2%. E-mail: christywalton355@gmail.com
BeantwoordenVerwijderen